0552 571 41 41

DİJİTAL REKLAMCILIK

DİJİTAL REKLAMCILIK

1. Arama Motoru Pazarlaması Yani SEM (Search Engine Marketing) 

 

A.  Arama Ağı Reklamları

Kullanıcılara ve potansiyel müşterilere arama yaptıkları esnada ulaşarak yapılan reklam çeşididir. Genelde satış amaçlı kullanılmaz. Yapılan arama ve reklamda kullanılan anahtar kelimelerin eşleştirilmesi şeklinde çalışır anahtar kelimeler ve yapılan arama şartları sağlıyorsa Google reklamları çalışır ve daha önceden hazırlanmış reklam kullanıcıya gösterilir.

B.  Alışveriş Reklamları

E-Ticaret sitelerinin vazgeçilmez reklam çeşididir. Bu reklam grubu ile ürünlerinizi Google arama motorunun en üst kısmında, ürün fotoğrafı, ürün fiyatı, ürünün adı, kargo seçenekleri gibi bilgileri göstererek satış yapabilirsiniz. Diğer rakiplerinizle fiyat karşılaştırılabilecek bir alan olduğundan dönüşüm oranı en yüksek alandır.

C.  Görüntülü Reklam

Markanızın değerini yükseltmek, yeniden pazarlama çalışmaları yapmak amacıyla kullanılan reklam çeşididir.  Burada hazırlanan reklamlar en büyük web sitelerinde, mobil platformlarda, Youtube da ve Mobil uygulamalarda gösterilmektedir.

D.  Video Reklamları

Dünyanın 2. Büyük arama motoru olan youtube üzerinden reklam yapılmasını sağlayan reklam çeşididir. Bu reklamlar ile şu an televizyon izlenme süresini geçmiş olan Youtube mecrasında reklamlar oluşturulur. Erişim ve bilinirliği artırmak, etkileşimi teşvik etmek veya dönüşümleri artırmak için tasarlanmış video reklamları ile dönüşler artırılmaktadır.

E.  Uygulama Reklamları

Mobil uygulamaların tanıtımının yapılacağı reklam platformudur. Mobil uygulamalar hem gelir kaynağı elde etme hem de müşteri deneyimi açısından önem arz etmektedir. Mobil uygulama müşteri bağlılığını artıracaktır.

2. Sosyal Medya Pazarlaması

 

A. Bilinirlik Reklamları

Bilinirlik reklamları için facebook üzerinde 2 ayrı reklam çeşidi bulunmaktadır. Marka bilinirliği reklamları ve Erişim reklamları. Marka bilinirliği reklamı ile markanın reklamları ile ilgilenme olasılığı en yüksek kişiler makine öğrenimi sayesinde tespit edilerek reklamlar yapılır. Erişim reklamları ile de reklamlar en fazla kişiye ulaşması için planlanır.

B. Değerlendirme Reklamları

Değerlendirme reklamları denilen reklam grubunda ise trafik reklamları önemli bir kısmı oluşturmaktadır. İnternet sitenize veya farklı mecralara trafik göndermek istediğiniz de kullanılırlar. Etkileşim reklamları facebook ve instagram sayfalarınızla kullanıcıların etkileşime geçmelerini sağlayan reklam cinsidir. Uygulama yükleme reklamları ile uygulamanızı yüklemeye teşvik edebilirsiniz. Video görüntüleme reklamı youtube reklamları gibi çalışmaktadır. Sosyal medya da paylaşılan veya reklam amaçlı kullanılan bir videoyu kullanıcılara göstererek hem dönüşüm artırmak hem de marka bilinci oluşturmak amacıyla kullanılır. Potansiyel müşteri bulma reklamları, reklam cinsleri içerisinde en pahalı reklamlardır. Ancak size potansiyel müşterilerinizle ilgili isim soy isim telefon numarası veya mail gibi kişisel veriler sağlar. Mesajlar diye adlandırılan reklam grubunda ise kullanıcıların sosyal medya hesaplarına mesaj göndererek iletişime geçmelerine olanak sağlar.

C. Dönüşüm Reklamları

Dönüşüm reklamları ile sizin için değerli olan işlemleri hedefleyerek yapılan reklam çeşididir. Dönüşüm başı maliyetlendirilebileceği gibi hedef fiyatınıza göre de reklamlar oluşturulabilir. Katalog satışları reklamı e-ticaret sitelerine özel hazırlanmış reklamlardır. Google alışveriş reklamları ile benzerlik göstermektedir. Mağaza trafiği de E-Ticaret sitelerine potansiyel müşteriler yönlendiren reklam grubudur.

 

Günümüzde insanların alışveriş alışkanlıkları değişmektedir. Bir ihtiyacın veya sorunun ortaya çıkmasıyla başlayan alışveriş işlemi araştırma kısmıyla başlar, insanlar bilgiye hızlı ulaşabildiği için önce araştırma kısmıyla marka ve fiyat analizi yaparlar. Daha sonra satın alma işlemi gerçekleşir. Bundan sonra işlemler bitmemelidir. Marka elçisi yapma çalışmaları devam etmelidir.

Mobil Uygulama

Arama motorları günümüzde mobil trafiğe daha çok önem vermektedir. Biz de bunun bilincindeyiz. E-Ticaret Sistemi yanında satışlarınızı kolaylaştıracak mobil uygulama da yanında hediye. Mobil uyumlu siteniz yanında bir de mobil uygulama olmasını sağlıyoruz.

Dijital Reklamcılık

Dijital reklamcılık sayesinde işinizi büyütürsünüz. Satışlarınızı artırırsınız, Potansiyel müşterilerinize reklam yaparak daha uygun maliyetlere daha yüksek kazançlar elde edersiniz. Google iş ortağı olan Firmamızla yapacağınız çalışmalar sayesinde Türkiye’nin en işlek caddesinde bir yeriniz olsun. Siz ne satacağınıza karar verin biz sattıralım.

E-ticaret Yazılım ve Sistemleri

Gelişen teknolojiye ayak uydurduk ve sizler için gelişmiş E-Ticaret scripti hazırladık. Kolay bir kullanıma sahip yüksek SEO Optimizasyonu olan bu E-Ticaret Sistemleri ile hızlı bir şekilde satışa başlayacak ve rakiplerinizi hızlıca geride bırakacaksınız.

Web tasarım hizmetleri

En güncel kod altyapısı ile %100 responsive web sitesi tasarlıyoruz. Modern bir yapıda ve size özel temalar tasarlayarak SEO uyumlu siteniz ile Dünyanın en büyük arama motoru olan Google'da hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlıyoruz.

Özel Yazılım/Proje Geliştirme

Siz aklınızda ne varsa anlatın biz size en güncel kod yapısı ile temiz ve güvenlikli bir şekilde hayata geçirelim. Dijital Dünya da ki hayalinizi gerçekleştirmek bir tık yakınınızda. Yazılımda sınır yoktur, Programlayan da sınır vardır. Bu ilke ile çıktığımız yolda sizlerle birlikte gelişmek istiyoruz. Özel yazılım ile işinizi geliştirin hayalinizi gerçekleştirin

Kurumsal Kimlik & Grafik Tasarım

Bir markanız var ama istediğiniz yerde değil mi? Kurumsal kimlik çalışması ile bu bizim işimiz. Markanızın değerini artırmak için birkaç farklı yöntem ile en kısa zamanda markanızı hak etiği yerlerde göreceksiniz.